Vuosikokouksen saldoa 2018

Julkaistu: 13.08.2018 Julkaisija: Anu Mäkinen

Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous pidettiin eilen 9.5. Krog Madamen saunatiloissa Helsingin keskustassa. Kokoukseen osallistui reilu parikymmentä jäsentä. Kokouksen aluksi palkittiin kauden aikana ansioituneita jäseniä: vuoden tulokkaaksi valittiin Marika Salminen, pitkästä aktiivisesta erotuomariurasta palkittiin kokouksen puheenjohtajaksi kutsuttu Ilkka Rautakivi ja kerhon eteen tehdystä työstä palkittiin Anu Mäkinen. (kuvituskuvat päivittyvät myöhemmin).

Kokouksessa käsiteltiin usbek.net:ssä esillä olleet kokousasiakirjat. Muut asiakirjat hyväksyttiin sellaisenaan, mutta tilinpäätöstä ei oltu saatu vielä ihan valmiiksi joten sen käsittely siirrettiin pikkujoulujen yhteydessä pidettävään ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen. Lisäksi pöytäkirjaan kirjattiin huomioksi, että keväällä 2019 on kulunut 25 vuotta kerhon perustamiskokouksesta, joten sen juhlimista suunnitellaan myös koko toimintakauden ajan.

Kokous valitsi yksimielisesti puheenjohtajaksi jatkamaan Katja Karjalaisen. Muut valitut hallituksen jäsenet olivat Anu Mäkinen, Juha Kuusmaa, Anssi Kärkkäinen, Miklos Salminen, Jan-Erik Nordlund, Janne Ahonen ja Rainer Ehro.

Kokouksen päätyttyä ilta jatkoi saunomisen ja jääkiekon parissa. Kiitos osallistujille!